II miejsce w ogólnopolskim konkursie Komisji K Komitetu Narodowego URSI na najlepsze prace dyplomowe z zakresu elektromagnetyzmu w biologii i medycynie dla pracy z Instytutu Elektroniki
Środa, 11.01.2023 07:55

alt

II miejsce w ogólnopolskim konkursie Komisji K Komitetu Narodowego URSI na najlepsze prace dyplomowe z zakresu elektromagnetyzmu w biologii i medycynie zajął inż. Jorge Lorrondo Perez-Izaguirre, który obronił w ubiegłym roku pracę inżynierską p.t. „ANALYSIS OF HUMAN HEAD EXPOSURE TO 5G TERMINAL RADIATION”. Promotorem pracy był dr hab. inż. Łukasz Januszkiewicz prof. ucz. z Instytutu Elektroniki.

W konkursie mogli wziąć udział dyplomanci studiujący na wyższych uczelniach w Polsce, których prace dyplomowe dotyczą tematyki obejmującej zakres zainteresowania Komisji K URSI.

Nagrodzona praca była poświęcona analizie oddziaływania terminali 5G na ciało człowieka. Obejmowała ona analizę zmian charakterystyki promieniowania terminala piątej generacji. Dokonano również symulacji ilości energii pochłoniętej przez głowę osoby korzystającej z tego urządzenia.