SPA 2018
Poniedziałek, 01.10.2018 16:59

W dniach 19-21 września w Poznaniu odbyła się 22. edycja międzynarodowej konferencji Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements, and Applications SPA 2018. Konferencja ta obejmuje szeroki zakres tematyczny, m.in. przetwarzanie sygnałów i obrazów, bioinformatykę, interfejsy człowiek-komputer. Podobnie jak w zeszłych latach pracownicy naszego Instytutu czynnie uczestniczyli w tym wydarzeniu zgłaszając 8 artykułów. Miło nam poinformować, że dwie prezentacje uzyskały nagrody.

Praca Centerline-Radius Polygonal-Mesh Modeling of Bifurcated Blood Vessels in 3D Images using Conformal Mapping (autorzy: Carlos Vinhais, Marek Kociński, Andrzej Materka) została uznana za najlepszą w kategorii Biomedical & Biometric Applications Part I.

Artykuł Automated determination of arterial input function in DCE-MR images of the kidney (autorzy: Artur Klepaczko, Martyna Muszelska, Eli Eikefjord, Jarle Rørvik, Arvid Lundervold) został uznany za najlepszy w kategorii Biomedical & Biometric Applications Part II.

Wszystkim współautorom wyróżnionych publikacji serdecznie gratulujemy!

Ponadto międzynarodowy zespół w składzie Jakub Jurek i Carlos Vinhais (z Instituto Piltechnico do Porto, Portugalia, niedawno goszczący w naszym Instytucie jak Visiting Professor) zwyciężył w Turnieju Piłkarzyków Stołowych pokonując 9 innych drużyn.