Nowe media Instytutu Elektroniki

Serdecznie zapraszmy na nową stronę Instytutu Elektroniki dostępną pod adresem:

ie.p.lodz.pl

Zachęcamy także do śledzenia instytutowego kanału na platformie LinkedIn.

Nawiązanie współpracy z uniwersytetem w Tampere
Poniedziałek, 18.10.2010 11:16

Prof. Andrzej Materka został zaproszony przez Tampere University of Technology do wygłoszenia dwóch wykładów. Wykłady odbyły się we wtorek 5 października 2010 i dotyczyły technik analizy tekstur oraz ich zastosowania w inżynierii biomedycznej. Pierwszy z wykładów pt. „Medical applications of texture analysis” był przedstawiony w Tampere University Hospital i był transmitowany w systemie wideokonferencyjnym do pięciu innych szpitali klinicznych w Finlandii. Drugi pt. „ABC of texture analysis methods” został wygłoszony przedstawicielom Tampere University of Technology oraz pracownikom i doktorantom szpitala.

Profesor podczas swojego pobytu spotykał się wielokrotnie z pracownikami uniwersytetu, centrum diagnostyki obrazowej oraz kliniki. Podczas tych spotkań nakreślono plany współpracy naukowej naszego Instytutu z renomowaną uczelnią w zakresie zastosowania kamer termowizyjnych do wykrywania raka piersi oraz klinicznych zastosowań analizy tekstury obrazów trójwymiarowych różnych modalności. Planuje się także rozwinięcie wymiany pracowników i studentów, miedzy innymi w ramach programu Erasmus. Nasze uczelnie prowadzą podobne, często uzupełniające się zajęcia między innymi z dziedziny inżynierii biomedycznej.

Prof. Andrzej Materka z prof. Hannu Eskolą (Department of Biomedical Engineering, Tampere University of Technology). W tle strona tytułowa prezentacji 10 projektów doktoranckich, po których odbyła się szczegółowa i długa dyskusja.

Tampere, podobnie jak Łódź było w przeszłości centrum przemysłu tekstylnego, a obecnie wykorzystuje budynki pofabryczne na potrzeby kulturalne i handlowe.

GOŚCIMY